Województwo dolnośląskie jest jednym z tych regionów, w których od lat notuje się najniższe wskaźniki bezrobocia. W samym Wrocławiu bez pracy oficjalnie jest mniej niż 3 proc. osób w wieku produkcyjnym. Teoretycznie więc każdy, kto chce znaleźć zatrudnienie, nie powinien mieć z tym najmniejszego problemu. Tak oczywiście nie jest, o czym świadczy spore zainteresowanie pracą tymczasową w województwie dolnośląskim. Kiedy warto skorzystać z takiej opcji i skontaktować się z agencją pracy tymczasowej? Jakie wynikają z tego korzyści? Sprawdź to w naszym artykule.

Czy praca tymczasowa jest dla Ciebie?

O podjęciu pracy tymczasowej w dolnośląskim powinna pomyśleć każda osoba, która nie ma specjalnych kwalifikacji zawodowych i z tego powodu nie jest szczególnie atrakcyjna dla potencjalnych pracodawców. Może brzmi to brutalnie, natomiast trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że obecny rynek zatrudnienia premiuje pracowników z tzw. fachem w ręku.

Dużo większe szanse na szybkie znalezienie pracy mają więc np. osoby z wykształceniem zawodowym niż te, które skończyły studia, natomiast na kierunku, który nie jest specjalnie przydatny w realnej gospodarce. Jeśli należysz do tej grupy i od dłuższego czasu nie możesz nigdzie znaleźć pracy, to najwyraźniej powinieneś pomyśleć o podjęciu pracy tymczasowej.

Praca tymczasowa charakteryzuje się tym, że bardzo często jest wykonywana na stanowiskach niezwiązanych w żaden sposób z posiadanym wykształceniem. Na przykład: poloniści czy politolodzy chowają dyplom do kieszeni i podejmują pracę na produkcji. Z kolei marketingowcy wbrew swoim ambicjom są kierowani do firm poszukujących pracowników budowlanych.

Trzeba wyraźnie podkreślić, że nie ma w tym nic złego czy tym bardziej wstydliwego. Dzisiejszy rynek pracy wymaga elastyczności i parania się zajęć, które nie są może szczytem marzeń, za to dają to, co niezbędne – wynagrodzenie.

Praca tymczasowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem również dla osób, które:

 • nadal się uczą,
 • potrzebują praktyk zawodowych,
 • chcą dorobić sobie do głównego etatu,
 • nie mogą podjąć stałej pracy z uwagi na np. zobowiązania rodzinne,
 • chcą przyuczyć się do wykonywania konkretnego zawodu,
 • są w trudnej sytuacji finansowej i potrzebują jakiejkolwiek pracy,
 • są cudzoziemcami, którzy stawiają pierwsze kroki na polskim rynku zatrudnienia i chętnie podejmą pracę w firmie poszukującej np. pracowników ze Wschodu.

Zalety podjęcia pracy tymczasowej

Choć praca tymczasowa uchodzi w Polsce za „gorszą” formę zatrudnienia, to w rzeczywistości stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla etatu w konkretnej firmie. Oto jej najważniejsze zalety:

 • możliwość poznania różnych branż i zdobycia cennego doświadczenia;
 • szansa przyuczenia się do wykonywania zawodu, który jest poszukiwany na rynku i doceniany przez pracodawców;
 • zdobycie kontaktów zawodowych, które mogą być pomocne przy poszukiwaniu pracy na własną rękę;
 • minimum formalności, co jest szczególnie korzystne dla cudzoziemców – legalizację zatrudnienia bierze tutaj na siebie agencja pracy tymczasowej, która zajmuje się wszystkimi sprawami urzędowymi i pobytowymi – więcej o tym można przeczytać na stronie https://crewforyou.pl/proces-legalizacji/;
 • pewność podjęcia pracy (pracownicy tymczasowi są bardzo poszukiwani na polskim rynku, dlatego okres od zawarcia umowy z biurem pośrednictwa pracy do podjęcia zatrudnienia w firmie klienta agencji jest zwykle krótki);

Jak znaleźć pracę tymczasową w województwie dolnośląskim?

Pierwszym krokiem zawsze jest sprawdzenie, jakie agencje pracy tymczasowej działają na lokalnym rynku. We Wrocławiu i regionie szczególnie dobrą opinią wśród pracowników i pracodawców cieszy się agencja pracy Crew For You. Ułatwia ona podjęcie zatrudnienia osobom szukającym pracy tymczasowej, na przykład pracy na produkcji. Specjalizuje się przy tym w rekrutacji pracowników ze Wschodu.

Jeśli więc chcesz mieć pewność, że podejmujesz współpracę z rzetelnym pośrednikiem, to skontaktuj się z Crew For You i zobacz, co może Ci zaoferować ta renomowana agencja pośrednictwa pracy w województwie dolnośląskim. Szczegóły znajdziesz na stronie https://crewforyou.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj