Obuwie do pracy to jeden z najistotniejszych elementów ubioru każdego pracownika, który każdego dnia realizuje swoje obowiązki służbowe w nieprzystępnych, bądź niebezpiecznych warunkach. Czy pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi obuwie do pracy?

Markowe buty robocze – obowiązek czy dobra wola pracodawcy?

Kodeks pracy w tym aspekcie wyjaśnia sprawę jednoznacznie. Pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pracownikom specjalistycznej odzieży i obuwia ochronnego zawsze wtedy, gdy zachodzi ryzyko, że czynniki powstałe przy wykonywaniu pracy mogą wpłynąć na zniszczenie lub zabrudzenie odzieży prywatnej.

Dodatkowo pracodawca zawsze musi zagwarantować pracownikom profesjonalne buty robocze w momencie, gdy praca wymaga poruszania się po niebezpiecznym czy śliskim terenie. A zatem to nie dobra wola, tylko obowiązek wynikający jasno z przepisów prawa pracy.

Profesjonalne buty robocze – dobierz model do specyfiki pracy

W jaki sposób pracodawca powinien dobrać profesjonalne buty robocze pracownikom? Przede wszystkim wybór powinien być podyktowany specyfiką zadań zlecanych pracownikowi, jak i zewnętrznym otoczeniem, w jakim pracownik dane obowiązki wykonuje. Na szczęście oferta butów roboczych wciąż zwiększa się, czego dowodem może być wiele modeli butów roboczych dostępnych pod adresem https://natare.pl/157-buty-robocze.

Pracodawca ma więc do wyboru zakup klasycznych trzewików roboczych, ale także roboczych sandałów, roboczych kaloszy czy roboczych śniegowców. Wybór jest szeroki, a zatem z łatwością możemy zakupić model obuwia idealnego do wykonywanych czynności.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie butów roboczych?

Choć typ obuwia powinien być najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupie konkretnego modelu obuwia, to warto zwrócić również uwagę na inne kwestie. Przede wszystkim klasa ochrony obuwia roboczego, ale też dodatkowe funkcje, jak nakładki antypoślizgowe, dodatkowe ocieplenie chroniące przed mrozem czy wkładka zwiększająca wygodę poruszania się w obuwiu.

Nie bez znaczenia jest także sam rozmiar buta. Markowe buty robocze powinny być nieco większe, niż wynika to z rozmiarówki stopy. Optymalny wybór to markowe buty robocze o rozmiarze większym o pół lub jeden.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj