Nowoczesne czasy wymagają nowoczesnych rozwiązań. Zakładając wirtualny biznes i decydując się na dołączenie do branży e-commerce, można obawiać się wielu wyzwań. Ten sposób prowadzenia firmy wymaga bowiem między innymi odpowiadania na potrzeby klientów o każdej porze doby. Ale jednocześnie warto wiedzieć, że takim nowym wyzwaniom pomagają sprostać zupełnie nowe narzędzia, przygotowane z myślą o osobach zarządzających sklepami internetowymi.

B2b dla enova – co potrafi?

Żeby prowadzić wirtualny biznes, trzeba na początek znaleźć mu miejsce w całej tej cyfrowej przestrzeni – a obsługa takiej domowej strony wymaga używania odpowiedniego oprogramowania. Może nim być na przykład Enova – a ta z kolei może być dodatkowo wspierana przez platformę b2b, zaprojektowaną w taki sposób, żeby e-sklep miał dobre wsparcie techniczne, działał sprawnie i profesjonalnie. To właśnie platforma sprzedażowa sprawia, że klienci wirtualnego sklepu mogą składać swoje zamówienia o dowolnej porze dnia i nocy – bo zawsze zostaną dobrze obsłużeni i poinformowani o wszystkich szczegółach zawartej transakcji, także o jej kolejnych etapach.

Chociaż sklepy internetowe działają według podobnych zasad, to trudno zaprzeczyć, że każdy z nich jest odbiciem swojego właściciela, jego sprzedażowej strategii i planów. System b2b opracowano w taki sposób, żeby uwzględnić tę różnorodność pomysłów i potrzeb, jakie pojawiają się w świecie e-commerce. Właśnie dlatego platforma sprzedażowa ma budowę modułową – mieści się w niej wiele różnych narzędzi, wśród których można dowolnie wybierać, decydując które z nich wspomogą działanie konkretnego e-sklepu. Właściciel takiego biznesu może skorzystać z pomocy platformy, wybierając tylko te narzędzia, które będą mu rzeczywiście niezbędne. W ten sposób łatwo zyskuje spersonalizowane wsparcie techniczne.

A wśród modułów, jakie udostępnia swoim klientom b2b dla enova, mieści się na przykład integracja z systemem ErpBox. To narzędzie doceni każdy przedsiębiorca, który rozbudował swoją sieć sprzedażową, licząc w ten sposób na dotarcie do większej liczby klientów i zwiększenie zysków swojej firmy. ErpBox potrafi być prawą ręką dla osoby zarządzającej biznesem, który każdego dnia musi odpowiadać na życzenia konsumentów, przyjmować ich zamówienia i obsługiwać je od początku do końca. Po ten moduł, integrujący sklep z systemem ErpBox, mogą śmiało sięgać właściciele tych e-sklepów, które mają aktywne profile w portalach:

  • Allegro

  • Ceneo

  • Empik

  • Morele

  • Amazon

  • Ebay

  • Real.de.

Oczywiście kluczowym kanałem sprzedaży, jakim zajmuje się platforma ErpBox, jest domowa witryna sklepu internetowego. A dzięki zastosowaniu synchronizacji danych, napływających z kont założonych w różnych popularnych serwisach, wszystkie ważne informacje dotyczące całej wirtualnej sprzedaży są gromadzone w jednym miejscu, automatycznie. System ErpBox to narzędzie, które bardzo usprawni zarządzanie wirtualną firmą i zdejmie z barków jej właściciela niejeden obowiązek.

Warto pamiętać, że obsługa klientów to nie tylko obowiązek każdego sprzedawcy – ale także źródło bardzo przydatnej wiedzy, która może pomóc rozwinąć cały biznes. To, jak zachowują się konsumenci podczas swoich internetowych łowów, może przynieść wiele bardzo użytecznych wskazówek. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na jeden z najnowszych modułów platformy b2b, jakim jest analiza zachowań klientów. Dzięki temu narzędziu można dokładnie przyjrzeć się nawykom i zwyczajom osób odwiedzających wirtualny sklep. Wiedząc, czego szukają, co wybierają i nad czym się zastanawiają, można udoskonalić swoją sprzedażową ofertę – tak, żeby spełniała oczekiwania klientów. Takie informacje są wręcz nieocenione, a dzięki platformie b2b napływają wręcz mimochodem – nie trzeba tracić czasu i środków na przygotowanie ankiety, która badałaby zwyczaje klientów. Elektroniczna obsługa sklepu odnotuje wszystko bardzo dokładnie, a wyniki takich obserwacji trafiają bezpośrednio do osoby, która powinna wiedzieć jak najwięcej o swoim wirtualnym biznesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj