Inwestycja w papiery wartościowe to jeden ze sposobów na pomnażanie pieniędzy. Część osób utrzymuje się z tego rodzaju działalności, obracając dużymi sumami, które ulokowane są w akcjach czy obligacjach. Nie ma co ukrywać – zarobkowanie na giełdzie nie jest proste, ponieważ wymaga wiedzy i przygotowania merytorycznego. Nie bez znaczenia jest również odporność psychiczna i umiejętność podejmowania decyzji w ciągu chwili. Ma to kluczowe znaczenie dla wyniku finansowego.

Gra na giełdzie dla początkujących

Mówiąc o grze na giełdzie, należy wspomnieć, że – wbrew nazwie – nie jest to zabawa. To inwestycja w różnorodne papiery wartościowe, jakie trafiły do obrotu giełdowego. Do zajęcia się tą działalnością zachęcają niektórych produkcje filmowe, obrazujące milionerów, którzy swój majątek zbudowali na giełdowych inwestycjach. Rzeczywistość jest zupełnie inna, ponieważ tylu ilu jest zwycięzców giełdowych, tylu też jest przegranych, którzy na chybionych inwestycjach stracili dorobek życia.

Dlatego tak ważne jest, zanim podejmiecie decyzję o zainwestowaniu pieniędzy w papiery wartościowe, zdobycie porządnego przygotowania teoretycznego. Najlepszym rozwiązaniem są kursy, prowadzone przez doświadczonych maklerów, którzy prezentują tajniki inwestowania, a także przestrzegają przed popełnieniem podstawowych błędów, których skutki mogą być naprawdę poważne. Jeśli na przeszkodzie w skorzystaniu z kursu przygotowawczego stoją przejściowe problemy finansowe, skorzystajcie z możliwości, jakie daje pożyczka pozabankowa.

Zakup papierów wartościowych

Aby rozpocząć grę na giełdzie, należy kupić papiery wartościowe. To, w jakie marki zainwestować, podyktowane jest wieloma czynnikami. Kluczowe znaczenie ma na przykład cena akcji, a także kondycja przedsiębiorstwa. Warto bowiem pamiętać, że giełda reaguje od razu na chwilowe problemy emitenta, co może wiązać się z nagłym spadkiem wartości akcji, a tym samym stratą dla inwestorów.

Papiery wartościowe można kupić po założeniu tak zwanego rachunku inwestycyjnego, który otwiera się w licencjonowanym domu maklerskim. To rodzaj pośrednika pomiędzy inwestorem a emitentem akcji. Zlecenie sprzedaży lub zakupu akcji czy obligacji następuje na życzenie klienta, które przekazywane jest do maklera odpowiedzialnego za obsługę konkretnego rachunku. Do rozpoczęcia inwestycji potrzebne są więc środki finansowe, które możecie pozyskać z pożyczki pozabankowej.

Obrót akcjami

Nie można nabyć papierów wartościowych, przynosząc gotówkę do domu maklerskiego. Środki deponuje się na rachunku inwestycyjnym, z którego dokonywane są wszystkie operacje. Warto zachować dużą ostrożność, szczególnie na początku i unikać inwestowania znacznych kwot. Nieroztropna decyzja przyniesie jedynie straty, które trudno będzie odrobić. Zacznijcie więc od zakupu niewielkiej ilości papierów wartościowych, wybierając spółki dobrze rokujące.

Operacje zakupu lub sprzedaży akcji zleca się przez dedykowane serwisy internetowe, dzięki czemu nie ma konieczności osobistego odwiedzania domu maklerskiego, jak to było jeszcze do niedawna. Pamiętajcie też, że za wszystkie decyzje giełdowe, jakie podejmiecie, ponosicie osobistą odpowiedzialność. Trudno więc, w razie straty, obarczać kogokolwiek winą za taki rozwój wypadków. Aby uniknąć tego rodzaju sytuacji, na bieżąco obserwujcie notowania giełdowe i korzystajcie z licznych szkoleń, w czym przydatna będzie pożyczka pozabankowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj